05.11.2018 – Le Petit Ange (16.Prova)

Yeni ayın ilk provası hayırlı olsun. Kasımda prova başkadır. Hele hele herkesin sınavı geçmişse bambaşkadır. Ezberin tam olmamasıyla giden gelen ikinci perde tıkanıklığını açacağımız bir hafta olur umarım, son sahneye kadar gelmiş olacağımız bir hafta.

Yapılacak o kadar çok iş sıkıştırmışım ki bu haftaya, şu hafta firesiz ilerlerse oyunla ilgili her şey en az yüzde otuz ilerlemiş olacak bence. Provaya başlarken can ekibim sınavlardan sonra büyük boşluğa düşmüş olacak ki bir süre muhabbetten kendimizi alamadık . Neyse ki sonunda başladık. Bugün altı, yedi ve duruma göre sekizinci sahnelerin provasını alacağız. Geçen haftaya göre güzel aktı haliyle ama dönem iki dostlarının bugünlük mazeretleri sürmekteydi. Ezberleri tam yoktu çünkü sınavdan yeni çıkmıştılar. Bazı bazı bireysel gelişmeleri gördüm, bugün artan ses volümleri özelikle en çok görmek istediğimiz değişim oluyor.

  • Anatoliy’nin bıyık burma sahnesinde içinden ümraniye sapığı çıktı. Kısa bir süre korksak da sonradan her şey normale döndü.
  • ‘Adım Hamit’ bir ara bir yerlerden ‘Hadım Hamit’ sesi duyuldu, bu ispiyon olsun burada…
  • Kafalar gün sonunda pıspırıl olunca Mözyö Hamid bir şeyleri ters söyleme hastalığına kapılıyor . Mesela monttan dolabını alabiliyor. Aman yapma babuş, nasıl yapacağız onun dekorunu…
  • Son olarak fizyoloji bölümü gömlek giyiniş tarzıyla aramızda olan Nesli’ye selam gönderiyorum…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir