06.11.2019 – Prova Günlükleri (8. Prova)

Eveet, oyunculuk çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Eğlenirken öğrendiğimiz verimli ve emek dolu bir sekiz hafta oldu. Daha nice sekiz haftalarımıza diyor ve lafı fazla uzatmadan provaya geçiyoruz.
Provamıza her zamanki gibi ısınma hareketleriyle başlıyoruz ancak olabildiğince kısa tutuyoruz çünkü bugünkü çalıştırmanımız Beyza bizim için oldukça yoğun bir program hazırlamış. Oyunculuk çalışmamızın son gününde bu süreci ne kadar iyi değerlendirmişiz, anlamamız gerekenleri anlayabilmiş miyiz, kalabalık bir sahnede nasıl hareket edilir görebilmek için son kez sahne doldurma yapıyoruz. Böylece birbirimizle olan uyumumuzun gelişme gösterdiğini görüyoruz. Güven çalışmalarımıza geçiyoruz ve bir kez daha ısınmaya çalışan penguenler oluyoruz. Kendimizi oradan oraya atarken arkadaşlarımızdan bizi tutmalarını bekliyoruz. Düşmelere doyamıyoruz ve düşmeye başka bir çalışmayla devam ediyoruz. Bu sefer kendimizi karşımızdaki arkadaşımızın kollarına bırakıyoruz. Cüssesinden ve gücünden çekinenler olsa da bu çalışmayı da kazasız belasız tamamlıyoruz. Aman efendim en kötü düşüşümüz böyle olsun. Güven çalışmalarımıza devam ederken şimdi de karşımızdaki arkadaşımızın beline, dudaklarına, ellerine ve vücudunun çeşitli bölgelerine dokunarak birbirimizden çekinmemeyi öğreniyoruz.
Kah güldük kah yine güldük derken sonunda ağlayabileceğimiz bir çalışmayla karşı karşıyayız. Beyza bize birbirinden düşündürücü durumlar sunuyor ve diğer arkadaşlarımızdan canlandırılan durumu tahmin etmemizi istiyor. Durumları etkili bir şekilde yansıtırken arkadaşlarımız fazlasıyla gerçekçi ve başarılı canlandırmış olacak ki tüylerimiz diken diken oluyor.
Bugün değerlendirme yapamadan bitiriyoruz çünkü son oyunculuk provamız olduğundan çalışmamız biraz uzuyor. Olsun, hiç dert değil. Zira biz çok keyif alıyoruz.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir