06.12.2018 – Le Petit Ange (30.Prova)

Bir hikayenin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Dile kolay otuz prova almışız, yaklaşık üç ay beraber olmuşuz. Yeni bir eseri somut hale getirerek başka bir eser haline getirmişiz hep beraber. Üzüntülerimiz olmuş yorgunluklarımız olmuş ama altından kalkmışız. Boş bir günümde şöyle ayaklarımı uzatıp prova günlüğünü ilk günden bu yana okumak istiyorum başarının vermiş olduğu hafif gülümsemeyle. Esinlendiğim sanat ekollerinden bazı şeyler sunmaya çalıştım. Bunlardan bir tanesi de her iki ekolümden de gördüğüm prova günlüğü, notu idi. Zaman zaman aksatıp yazacaklarımı toparlayamasam da güzel bir şeyin adımını attığımı düşünüyorum. Vakit geçtikçe dönüp dönüp bakılır belki anılar hatırlanır kim bilir ?

Gelelim bugüne, bugün enerji olarak yorgun olmamıza rağmen iyi, son günün neşesiyle ara ara dağıldığımız bir prova geçirdik. İçimde bir sıkıntı yok şimdilik, altından kalkacağımıza eminim. Yorulmuşlukların birikmişliği olsa da bu sevdanın en azından şimdilik son vuruşu var benim için ikinci dönem.

Bugün yine ‘Yazattı’ birileri son gaf da bu oldu sanırım. Geçen dedim ya gaflar bile aynı olmaya başladı artık.

Bugün bin bir aksiliğe yorgunluğa rağmen dekorumuzu kurduk, ortalamanın üstünde oldu acemilik eseri olarak fena bir dekor olmadığı düşüncesindeyim. Bu konuda can dostum Mustafa Bay’a teşekkürü borç bilirim. Parayla yapılmayacak işleri of demeden yaptı benim için. Otuz günlüktür anlatmak istediğim bu sanırım. Bir şekilde bir yerden bağlanmak mesele, yoksa iş güç çalışılacak ders tonla duruyor. Adanmışlık ve azim en önemlisi bu. Çok sevdiğim Kimya hocamın dediği gibi: “Bir işi ya tam yap ya hiç yapma.” Aynen öyleydi aslında her şey. Ama bu süreç de çok şey öğretti yine. Asla pişmanlık yok aksine kazanmışlık var. Ekibimin yarın güzel işler çıkaracağına hiç şüphem yok son direktiflerle beraber tabi.

Evet… Geliyoruz sona, ilk düzenli yazım oldu bu acaba kaç tane takip edenim vardır meraklıca veya öylesine, oturup konuşmak isterim.

Otuz provanın emeğini almak dileğiyle. Herkesleri beklemekteyim kalın sağlıcakla. Prömiyerde görüşmek üzere …..

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir