08.11.2018 – Le Petit Ange (18.Prova)

Bugün ekibimi en iyi gördüğüm günlerden biriydi. Belki de bugüne kadarki en dolu, yapabildiklerimizi en iyi şekilde ortaya koyduğumuzu ve işin oynama kısmının artık sonuna doğru geldiğimizi gördüm. Mutlu oldum. Kalan işlerimizle mutlu sona ulaşmak hepimiz için çok çok güzel olacaktır.

Son sahne hariç bulunduğumuz konum; birkaç rötuş ile artık perde demektir kanaatimce. Bu işi güzel yapan sonundaki alkış ama biraz derinleştirince bu işi güzelleştiren, iz bırakan kısmı süreç aslında. Yaklaşık altmış saatlik bir prova süreci birkaç saatlik oyun sürecinden daha etkili olsa gerek.

Gel gelelim provamıza, dediğim gibi çok verimli bir provaydı. Ceren dışında eksiğimiz yoktu. E o kadar akışın sonunda bir takım dil dolaşmaları olmadı değil:

  • Nilüfer’in köken bilimine “Alan Bilimi” demesi ve sonra da Mözyö Hamid’e “Bu ülkedeki tek köken bilimci sizsiniz.” lafı ile Nilüfer kombo yapmış oldu.
  • Şule’nin kırk harami olarak girdiği sahnede şarkıyı unutarak “Hırsızlıktan nınınının” diye toparlamaya çalışması.
  • Ve son olarak isim vermeden gafı söyleyerek bitiriyorum sizler kim olduğunu bileceksiniz: “Ristoran”. Hepinizi çok yakında netleşecek oyun günümüzden sonra ristoranımıza bekliyor olacağız.

Kalın sağlıcakla…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir