13.11.2018 – Le Petit Ange (20.Prova)

Tam yirmi prova oldu bugün. Başlayalı ne kadar olmuş değil mi? Yaklaşık iki aydır çalışıyoruz. Sıkı takipçilerimiz anlayacaktır bunu hep söylüyorum burada. Ezber oturdukça sahne de oturuyor.

Dersim geç bitince ucu ucuna yetiştim bugün provaya. Hızlıca son sahne çalışmamıza başlamış bulunduk. Bugün son sahne daha akıcı ilerlemeye başladı. İki tekrardan sonra ikinci perde akışı ile günü noktaladık.

Ufak ufak yönetmenin stresi artmıyor değil bu aralar. Oyun yaklaşıyor, eksikleri çözmek halletmek gerekiyor. Henüz sahne provalarımız bile netleşmemiş. Olacak mı? Olmayacak mı? Sahnesi olmayan bir ekip olmanın zorluklarını bence artık daha çok görmekteyiz. Artık daracık sınıf bize bir şey katmıyor . Akış almaya başlayacak olan bir ekip olarak bizim bundan sonra bir şey katabilmemiz için yavaş yavaş eklenen dekorumuz, ışığımız, kostümümüz ve diğerleriyle bütünleşerek yapbozumuzu tamamlamalıyız. Bugün komik şeylerden ziyade bundan bahsetmek istedim. İşlerin şıp diye oluverememesi için çokça şey var. Ama sihirli nokta da bu, bizi biz yapan bu. Yoklukların zorlukların içinden sıyrılmak. Bu ekip var olur, büyür ilerler bizler hayatın içindeki yerimizi edindikçe belki de destek sorunu hiç kalmaz. Yeter ki emek verecek sanat için yüreği çarpacak insanlar olsun…

                                                                              Dekor çalışmalarımızdan bir kesit.                                                                       

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir