14.10.19 – Prova Günlükleri (3. Prova)

Efendim merhabalar,
Bugünkü prova günlüklerinde benimlesiniz. Ben kim miyim, ben fotoğraftaki herkesim ve bu provanın bugünlük sesiyim. Evet bugün neler yaptık hemencecik anlatıyorum. Provaya, Gademe’nin yegane isimlerinden biri olan Berk’in son günlerin güncel kuramlarından olan Gestalt Kuramı sunumuyla başladık. “Gestalt Kuramı mı o da ne?” deyişinizi duyar gibiyim. Sizi bu konuda mağdur etmeyip anlatıyorum. Zamanın ve nesnenin sahnede bir bütün olarak devamlılığını sağlayacak, basitlik ilkelerine göre uyum içinde sahnelenmesine diyoruz.

Sonrasında ise günün prova çalıştırmanı Mustafa Kemal’in bizim için hazırlamış olduğu fırtınalı denizlerdeki maceralara atıldık, gemideki son kemancı mı, Jack ve Rose mu, kıyıdan kayıp düşenler mi dersin neler gelmedi ki başımıza, “Aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın!” dedikten sonra bu maceradan karnımız açıkmış olmalı ki çalıştırmanımız, yememiz için sulu sulu, birbirinden lezzetli meyveleri elimize verip çocukluğumuzun kuytu köşesinde kalmış unuttuğumuz eşek arkadaşımızın gönlünü almak için topluca şarkı söyletti. Bence arkadaşımız eşeğe kendimizi bu jestle affettirebildik.

Söylenenler mi insanı eyleme geçirir yoksa eylemler mi söylemleri hayata geçirir doğrusu merak konusu, işte bu noktada gademedaşların kederinden içen iki dostu mu, değerlerinden ödün vermeyen Tokatlı akıl hastası mı yoksa gecenin bir vakti sokakta tacize uğrayan  kadını mı, acaba hangisi haklıydı bu olayda? Kim bilir, bekleyip göreceğiz.
Evet bugün aramızda olmayan arkadaşımız Çağatay’a  çok geçmiş olsun başından tavuk suyu çorbası eksin olmasuuunn diyor ve bu prova günlüğüne burada son veriyorum. Bir sonrakine kadar sanatla kalın efendim.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir