15.10.2018 – Le Petit Ange (10.Prova)

Dile kolay on prova, ikişer saatten 20 saat birlikte olmuşuz, yolun yarısına yaklaşmışız demek. Bugün tüm ekip provadaydı, iliklerime kadar dolu dolu bir prova geçirme düşüncem vardı, evet ama bugün bazı eklentilerimiz bizi biraz kısıtladı ve provanın sonundaki çalışma sınıfımızın değişeceği gibi haberler yönetmende kısa süreli hipertansif kriz yarattı.

Neyse gelelim konumuza: “Üç-dört-beş” üçgen değil, bugün çalıştığımız sahneler, bu demek oluyor ki ilk perde tamam. Önümüzdeki hafta ikinci perde çalışmaları başlamakta olacak. Önümüzdeki iki hafta aksamalarımız olacak ama hep sorun dile getiren tarafımı biraz baskılasam iyi olur sanırım. Nazar değmesin ama iyi gitmekteyiz, yüksek ve komikli sahnelerin temeli sağlam rötuşlarla mükemmel kıvama gelmiş olacak. Gel gelelim bombalara: Artık gademe atlamış bir gademe olarak nefes ve diğer egzersizleri yapmadan provaya başlamamaktayız. Tabii diyafram nefesini göğüsten alan bir arkadaşımız var ve o aldığı nefesi üç hamlede nasıl mı veriyor? “Pu, pu, pu”. Akıllara gelen tek bir isim var, onu da sıkı günlük takipçilerimiz bulsun yahu.

Şöyle bir, iki, üç ay okul olmasın, şov yaparız aslında. Gerçi yine de şov yapacağız zaten, bu dert tasa onun için yönetmende. Şöyle istediğim birkaç şey benim istediğim gibi olsun bakın o zaman kaç gademe birden atlanıyormuş. E tabii mutlak monarşi olmasa da arada makamımızın nazı da olsun değil mi? Ne bileyim bir kahve olur, su olur…

Günü bir özlü sözle kapatayım, kendim çevirdim:

“Bana balık tutmayı öğretme, balık nasıl alınıyorsa burada beraber gidip alalım. Ha isterdim de öğrenmeyi, öğrenelim de zamanlama kötü.”

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir