25.11.19 – Prova Günlükleri (12.Prova)

Merhabalar sevgili prova günlükleri okuyucuları,

Sizlere son toplantımızdan bahsetmek istiyorum. Toplantı başlamadan önce oyun sahneleme tarihi ile ilgili gündem alınıyor. 18 Nisan Cumartesi günü oyunumuzu sahneleme kararı alıyoruz. Vatana millete hayırlı olsun. 🤗

Dramaturji çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Öncelikle Maslow’un beşinci katından İrem söze giriyor ve Suskun karakteri ile ilgili birtakım analizler yapıyor . Ardından “Anne ve baba çocuklarına eşit sevgi gösterebilir mi ?” sorusu üzerinde tartışıyoruz. Herkes bu konuyla ilgili yaşamdan örnekler veriyor. Anadolu ailelerindeki toplumsal trajediler, Süper Dadı’daki tokatçı Buğra ve Suskun’un bencilliği üzerinde tartıştıktan sonra belki de toplantımızın en güzel konusu olan sevgiyi nesneleştirme üzerinde düşünüyoruz.

Muhammed’in enerjisi ile amfide yerine oturanları kaldırdığını anlatmasıyla tüylerimiz ürperiyor ve tokasını enerjisiyle bulabilen Nilüfer ile enerjilerini birleştirseler neler yapabileceklerini düşünmek bile istemiyoruz. Tartışma gerçeklik ve rüya kavramları üzerinde şekilleniyor. Bu konuyu tabii ki Inception ile ilgili örnekler vermeden geçmiyoruz. Son olarak medyanın cinsel istismarı, şiddeti meşrulaştırması gibi can sıkıcı konular üzerine konuşuyoruz ve çözüm önerileri arıyoruz.

Bir sonraki prova günlüklerinde görüşmek üzere efendim. Sanatla, sevgiyle kalın…

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir