Biz Kimiz

Merhaba!

Kim olduğumuzu merak ettiğin için açtığın ancak olasılıkla yazının sonunda hala kim olduğumuzu tümüyle anlatmadığımız sayfaya hoş geldin.

Şimdilik Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyiz. Ama kim bilir? Belki bir gün hekim olduğumuzda da bu çatı altında sanat yapmayı sürdürürüz ve Gademe Gademe, bir öğrenci topluluğunun çok daha ötesine ulaşmış olur.

Neyse bu kadar romantizm yeter. Biraz gerçeklere geçelim.

İki tıp öğrencisinin Ağustos 2016’dan başlayarak neredeyse 6 ayı geçkin uğraşlarıyla Gademe Gademe ailesi olarak 16 Şubat 2017’de resmen çalışmalarımıza başladık. İki kişiyle başlayan bu yolculukla bugün eski ve yeni sanatçılarımızla birlikte 40’a yakın tıp fakültesi öğrencisinin sahne heyecanı yaşamasına fırsat tanıdık ve çok genç bir ekip olmamıza karşın bu kısa süreçte her gün çıtayı bir gademe daha yukarı koyduk.

İki tiyatro oyunu yazdık. Bunları, birini İstanbul Kadir Has Üniversitesi’nde, biriniyse Trabzon Tabip Odasının özel ricasıyla olmak üzere toplam dört kez sahneledik. İki kez akustik konser sergiledik. Ve bunların tümünü kamu yararına düzenledik.

Tiyatro yapıyoruz yalnızca afiş yeter demedik. Rüyakar’a bir de fragman çektik. O da yetmedi. Bir de şarkı besteledik.

“Her birimiz bir rüyada her gece rüyakar olduk.”

Ricaları da kırmadık tabii. Fakülte içinde çeşitli skeçler, müzik dinletileri de sergiledik.

Tamam, kendimizi övmeyi bırakıyoruz.

Hala kim olduğumuzu merak ediyorsan, aklında bizimle ilgili soru kaldıysa info@gademegademe.org adresine yazabilirsin. Ya da fakülteye gel bir çay içelim. Hesaplar bizden 😉

Etkinliklerimiz İçin Resme Tıklayınız.

Yorumlar kapatıldı.