Mürekkep Kokusu

Bizim için sanat kendimizi ifade edebildiğimiz her yoldur. Sesimizi, düşüncelerimizi, duygularımızı, kalbimizi dile getirebildiğimiz, onlara hayat verdiğimiz her şekil sanattır. Söylediğimiz her replik gibi çalgımızdan çıkan nota da sanattır kağıda düşen mürekkep de. Yeter ki içimizdeki çığlıklar dinmesin, sürekli bir şey bizi değişmek için huzursuz etsin.

Bizler yani içindeki çığlıkların yankısı olan bir avuç sanatsever,

burada sizlere sesleneceğiz. Kendimizi anlatacağız öncelikle. Hayatlarımızı, acılarımızı, mutluluklarımızı, alışkanlıklarımızı, hobilerimizi… Kimimiz gezdiği şehri anlatacak, kimimiz gittiği bir konseri. Birimiz ölümden bahsederken diğerimiz yaşamı ele alacak tüm çıplaklığıyla. Ama değişmeyen tek şey şu olacak.

Her yazımızda bizden bir şeyler anlatacağız. Kendimizi anlatacağız.

Ve bunu yine kendimize özgü tavrımızla, dilimiz döndüğünce, sözcükleri yetirebildiğimiz kadarıyla yapacağız.

Unutmayın!

Dünkü aklımız bugün yeterli değil. Yarına da bugün bizde olanlar yetmeyecek. Tekrar edenlerin, yerinde sayanların yok olmaya mahkum olduğu bu dünya her an değişiyor.

Biz de bunu bilerek

Kalemi kılıçtan keskin kılarak hiçbir kısıtlama olmadan bilgimiz, tecrübemiz, hissimiz kadar yazacağız. Bir yere varmaktan ziyade hep kendi yolumuzda olmaya çalışacağız. Hep bir gademe daha üste çıkmaya uğraşacağız. Doğrula, devrile yolumuza devam edeceğiz. Hep biz olarak, hep kendimiz olarak.

Kalemlerimizden akan mürekkep ile kalplerimizden taşanları birleştirip yüreğinize dokunmak üzere yazıya döktüğümüz gönül seslerimizi keyifle ve huzurla okumanız dileğiyle.

Gademe Gademe Sanat Topluluğu sizi saygıyla selamlar. Hoş geldiniz…

Yorumlar kapatıldı.