Rol Arkadaşım

Doğru yer ve doğru zaman…  Bu kavramların gerçekliği benim için tartışılmazdır.
 

İnsan bazı zamanlar kendisi için bir dönüm noktasının geldiğini anlar, bu öyle bir andır ki aslında somut olarak elinde hiçbir şey yoktur fakat bir his doğar içine ve “İşte o an!” dersin. Bu his kazandığın okula ilk geldiğin, kabul edildiğin bir işe gittiğin, hayatının aşkını bulduğun veya aklımıza dahi gelmeyen herhangi bir anda içine doğabilir.

O an dünyanın sanki yavaşladığını, her şeyin içinde yaşandığı anın çok net olduğunu fakat sonrasında hatırlamak istediğinde sadece ilk bakışın, ilk sözün aklında kaldığını anlarsın. Yani küçük ama değerli bir an. Bu durum en azından benim için böyle gerçekleşti.

 

Bahsettiğim bu an öyle büyülü bir andır ki düşünebiliyor musunuz ruh eşinizi, belki de yol arkadaşınızı – ve hayat bence bir tiyatro olduğu için – rol arkadaşınızı bulmuşsunuzdur. Doğmuş, büyümüş belki de gerçek aşkı aramış ve ne zaman gelecek diye beklemişsinizdir. Milyarlarca ihtimal sonucu kader sizi bir araya getirmiştir ve aslında en başta kalbinizde yazılmış olan isim karşınızda belirivermiştir.  Bu kişi kimi zaman sınıfınızda,  kimi zaman bir konser bileti standında, kimi zaman ise hiçbirimizin örnek dahi veremeyeceği hatta akıl dahi erdiremeyeceği bir yerde karşınıza çıkabilir. “Onun doğru kişi olduğunu nasıl anlayacağım?” diye sorarsanız bunun cevabı az önce belirtmiş olduğum belki de hayatta verilebilecek en kolay, en manevi ama en güçlü cevaptır, hissederek anlarsınız.

 

Ben hayat oyununda rol arkadaşımı 22 Mart 2019’da üniversitemin kulübü olan Gademe Gademe’nin konser bileti standında hayatım boyunca ilk defa kazanmış olduğum bir çekilişin biletini almaya gittiğimde tanıdım, tanıdığıma her gün şükrettim ve edeceğim…

Bunu okuyan kişi; sen de inan, o kişi gelecek ve belki de o zaman bu yazıyı anımsayacaksın. Kim bilir belki de çoktan geldi hayatına ama ancak farkına varacaksın.

 

Diyeceğim o ki sen sadece kalbini dinle ve sevmekten korkma.

 

Bu yazıyı okuyacak olan çok sevgili rol arkadaşım Kaan… İyi ki hayatımın aşkı sen oldun, iyi ki seni tanıdım, iyi ki doğdun. Bu oyunda alkış alsak da alamasak da sen benim tek ve en değerli rol arkadaşımsın, bunu sakın unutma. Seni çok seviyorum.

 

Yazımın ardından aslında hepimizin çocukluktan beri bildiği, müzik derslerinin vazgeçilmezi, sene 2020 de olsa 2090 da olsa herkese hitap edecek olan anlamlı sözleriyle ‘Samanyolu’ şarkısını buraya tıklayarak Berkant’tan dinlemenizi tavsiye ediyorum. İyi dinlemeler…

Dilay Akkaya

 
 
 
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir