Sevgili Dalgakıran

Hayatınıza bir şekilde girmiş dalgakıranların kıymetini bildiğinizi iddia edebilir misiniz? Ya da onların varlığından haberdar mısınız?

Dalgakıranlar, yaşamın tüm yükünü bir başkası için sırtlayanlardandır. Dalgakıranlar kendileri için yaşamayı tamamen zihninden silmiş fedakarlardır. Çöplüğe dönmüş, görenlerin keyfini kaçıran, şehrin adını bile ağzına almadığı sevimsiz limanları gönülden severler. Hiçe sayılmayı göze almış ıslak şövalyelerdir.

Sevgi pek çok duygunun ötesindedir. Menfaat dışı, kendiliğinden gelen bir duygudur. Zaten fedakarlığı, kahramanlığı, cesareti azme sürükleyen sevgidir. Her insan da doğası gereği sevgiyi yaşamayı ve karşılığını görmeyi hak eder. En çok hak eden kişiler hayatımızdaki dalgakıran görevini üstlenmiş insanlardır. Ama onlardan kaya kadar sert ve sabırlı olmalarını beklemek doğru olmaz. Taş olsa çatlar derler ya. Bu söz dalgakıran görevindekiler için oluşmuş sayılabilir.

Çevrenizdeki dalgakıranları görmezden gelmeyin. Sevgiye kıymet verin. Fedakar dalgakıranların da bir sabrı ve bir sonu vardır. Dalgakıranlarınıza hak ettikleri sevgiyi göstermek için yitip gitmelerini beklemeyin.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir