Tadımlık Sesler

Müzik, doğada hep var olan seslerin bizim duyu ve duygularımızdaki yansımasıdır. Tarih boyunca insanlar aslında bu sesleri taklit etmişler. Kimi yakaladığı hayvanın derisini bir kasnağa gerip elleriyle vurarak, kimi kamışı oyup nefesiyle, kimi ehlileştirdiği atının kuyruğundan yay yapıp bir teli dile getirerek kimi de bizzat sesini kullanarak yapmış bunu. Hoşuna giden tadımlık sesler ile doğayı kendi içinde bulup dışarıya yansıtmışlar.

Biz Gademe Gademe Sanat Topluluğu üyeleri için müzik, hayatımızdaki en değerli şeylerden. Yoğun okul ve meslek hayatlarımızı kenara koyup kendimizi ihtiyaçları olan, haz, benlik, tatmin duygularına sahip bireyler olarak gördüğümüzde hiçbirimizin vazgeçemeyeceği, hatta ihtiyaç duyduğu bir şeye dönüşüyor. Okul açılıp zorlu bir yıla başladığımızda hepimizin derslerden sıyrılıp kendini kurtarması için bir kaçış oluyor.

Kimimiz başta çekiniyoruz, kimimiz daha girişimci oluyor, yeri geldiğinde anlaşamadığımız yerler de oluyor ama ortak paydamızda -müzikte- buluşup hayatımızı yaşar gibi çalmaya, söylemeye, üretmeye gayret ediyoruz.

Tadımlık Sesler sayfasını da işte bu buluşmalarda ortaya çıkardığımız, hepimizin yüreğinden kopan ama dile getirmeye çekindiği, geri tuttuğu duygularını, sözlerini evrensel iletişim yolu olan müzik aracılığıyla paylaşması için oluşturduk.

Bu sayfada biz varız, siz varsınız, hayat var, evren var. Bu sayfada sanat var.

Peki Ya Sen ?

Peki ya sen? Sen de bu sayfaya -hayata, sanata- bir şeyler katmak ister misin? Eğer bir yerlerden başlamayı düşünüyorsan ama nereye göndereceğini bilmiyorsan bence burası senin için en iyi fırsat. O zaman daha fazla durmak, çekinmek yok. Hadi gönder ses kayıtlarını gelsin!

 

    Yorumlar kapatıldı.