Boşlukla Konuşan Adam

Boşlukla Konuşan Adam Afiş

‘Boşlukla Konuşan Adam’ adlı tiyatromuzda her gün bir öncekinin aynısına uyanan bir sandalye tepesinde ve bir bilgisayar başında günlerini cömertçe harcayan ülkenin en içine kapanık arkeologu Utku’nun düzenine bir gün annesi “Bu böyle gitmeyecek” diyerek çomak sokar. Artık 28 yaşına gelen Utku bundan böyle çalışmak zorundadır. Peki ömrü boyunca yapabildiği en büyük çılgınlık Türkiye’de arkeoloji okumak olan Utku’nun sosyal fobisini yenip bir iş görüşmesine gitmesi ne kadar gerçekçidir?

İşte tam da burada Utku’nun tüm sorunlarının üstesinden gelmesinin yolunu açacak çözüm kardeşi Ayşegül’den gelir: Cesaret Hapı!

Artık önünde bir sorun kalmadığını düşünen Utku için sorunlar yeni başlamaktadır. Cesaret hapı umduğunun da ötesinde ona zihninin kapılarını ardına dek açar.

Delilik, kişilik bölünmeleri, sanrılar ve gerçekler; her biri birbirine karışmışken Utku, yaşamını tepe takla eden bu günü acaba istediği gibi yönetebilecek mi?

“Doğru diyorsun. Yanlış anlattım kendimi galiba. Ben mutsuz olmaktan zevk alan biri değilim, dünyayı seviyorum, yaşamayı seviyorum ama insanlara ısınamadım sadece.”

Yazar : Nurullah Samet Yılmaz

Yazım Yılı : 2016

Türü : Güldürü, Bilim-kurgu, Psikoloji

Süresi : 2 perde / 120 dakika

 

 

 

 

Yorumlar kapatıldı.